Tūristu ceļvedis Ķīnā

Ķīna ir prātam neaptverama liela valsts art aptuveni 1,4 miljardiem iedzīvotāju, tāpēc nav šaubu, ka došanās uz turieni ir liels izaicinājums. Ir dzirdētas daudz lietas, kuras varētu likt aizmirst par vēlmi ceļot uz tālo austrumu valsti, piemēram, pilsētu satiksme gan uz ceļa, gan gājēju trotuāriem. Daudzi tūristi ir izteikušies, ka pēc ceļojuma no Ķīnas ir nepieciešama vismaz vēl viena brīvdiena, lai patiešām atpūstos. It īpaši cilvēkam, kurš pirmo reizi dodas uz Ķīnu, būtu nepieciešams zināt dažas lietas par šo valsti.

Labākais padoms, ko pašā sākumā varētu sniegt ir: izvairīties no pārāk liela un saspringta maršruta izvēles. Ir daudz ceļotāji, kuri dodas uz ASV un vienā ekskursijas laikā vēlas apskatīt Manhetenu, Disnejlendu, Lielo Kanjonu un paspēt uz Holivudu. Nezinu, cik ļoti tas ir izdevies kādam ar ASV gadījumu, bet zinu skaidri, ka Ķīnā tas viss neizdotos. Klasiskie maršruti, kurus visbiežāk izvēlas tūristi ir Lielais Ķīnas mūris, Chengdu’s pandu svētnīca, krāšņās Šanhajas apskatīšana.

Daži ceļotāji iespējams mazāk ieinteresēti dabā un ainavu vērošanā, bet vairāk pievēršas inovatīviem arhitektūras projektiem un valsts mākslas centriem. Inovatīvu celtņu Ķīnā viennozīmīgi netrūkst, tāpēc jāapskata sev tīkamākās, un jāizplāno jauns maršruts nekā visiem pieņemtais. Pekinas Olimpiskais ciemats un galvaspilsētas laikmetīgās mākslas rajons ir vietas, uz kurieni dodas tūristi no visas pasaules.

Kad vislabāk doties uz Ķīnu?
Labākais laiks ceļojumu plānošanai ir pavasarī (no marta līdz maijam, bet izvairīties no Lieldienu dienām) un rudenī (no septembra līdz novembra sākumam). Šie mēneši ir labvēlīgi biļešu iegāde, bet tieši pretēji ir ar viesnīcu izmaksām. Viesnīcas vislētākās ir tieši laikā, kad tūrisma sezona ir beigusies, kas ir – februāris, jūnija sākums, septembris, vēls novembris un decembris. Daudzi tūristi dod priekšroku doties uz Ķīnu laikā, kad tur nav nekādi lieli svētki, lai cilvēku pūļi nebūtu pārāk daudz. Dienas, no kurām īpaši izvairās tūristi ir:

  1. ķīniešu Jaunais gads (tos dēvē arī par pavasara svētkiem, kas parasti ir janvāra beigās vai februāra sākumā)
  2. maija brīvdienās (pirmā maija nedēļa)
  3. Valsts svētki (pirmā oktobra nedēļa)

Jāatceras, ka daudzi braucieni un apskates objekti ir ar sezonālu raksturu, tāpēc tiem ir īpaši jāgatavojas. Piemēram, īpaša sezona ir īpašu augu ziedēšanai, putnu vērošanai, skulptūru festivālu un citas atrakcijas.

Veselības stāvoklis
Sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret dzelteno drudzi ir obligāta tiem ceļotājiem, kas nāk no šīs infekcijas skartajām teritorijām. Ikviens tūrists var apsvērt iespēju vakcinēties imunizācijai pret: holēru, difteriju, A hepatītu, B hepatītu, Japānas B encefalītu, malāriju, tuberkulozi, stingumkrampjiem, vēdertīfu. Dažos Ķīnas apgabalos ir iespēja saskarties ar malārijas slimību. Tomēr jāatceras, ka lielākajās pilsētās ir labas medicīniskas iekārtas. Tāpēc faktiski nekāda īpaša imunizācija nav nepieciešama, dodoties uz Ķīnu (neskaitot dzeltenā drudža vakcīnas nepieciešamību), tomēr ir ieteicams pirms ceļojuma pārbaudīties pie ārsta vēlreiz.

Ģērbšanās
Ķīnieši ģērbjas ikdienišķi, tomēr atturīgi. Vīrieši ļoti reti valkā šortus, izņemot pludmales vietās. Sievietēm vēlams ir aizsegt savus plecus un izvairīties no pārāk īsu svārku valkāšanas, kā arī šortu – īpaši apmeklējot svētos tempļus. Tūristiem apaviem ir jābūt pēc iespējas ērtākiem, lai pašiem būtu vieglāk izturēt ekskursiju dienu, piemēram, staigājot pa Ķīnas Lielo mūri.

Ēdiens
Katrā Ķīnas reģionā ir atšķirīga virtuve. Ziemeļos tas ir ļoti smags ēdiens, balstīts uz kviešiem nevis rīsiem. Tipiski ēdieni ir tvaicēti pelmeņi, makaroni, pīles dažādi izstrādājumi. Šanhaja lepojas ar savu izcilo jūras velšu virtuvi. Rietumu virtuve ir vairāk ar pikantām sastāvdaļām, iekļaujot ugunīgos sarkanos čili. Kaut veģetārisms nav plaši izplatīts Ķīnā, tomēr ir daudz garšīgu dārzeņu un tofu ēdieni. Gardēži varēs izbaudīt lielisku piedzīvojumu nakts tirgū.