Izklaides visai ģimenei

Laiks, kad atvaļinājums sakrīt gan vecākiem, gan bērniem, ir jāizbauda visiem kopā. Taču, kad beidzot iekrīt šādas dienas, bieži vien ģimenes nevar vienoties, kurp doties. Lai dotos kopā ar ģimeni, kurā ir bērni, jācenšas pielāgot galamērķi tā, lai visiem būtu interesanti un dienas tiek pavadītas jaukā atmosfērā. Tāpēc, lai būtu vieglāk izvēlēties galamērķi, apskaties dažus no piedāvājumiem, kādas būtu labākās izklaides sfēras visai ģimeni.

1. Došanās uz pludmali
Saule, jūra, smiltis – viss, ko varētu vēlēties jaukai un siltai atpūtai. Jūs varat ar bērniem kopā celt smilšu pilis, uzpumpēt matračus un laiski atpūsties uz ūdens, kā arī spēlēt bumbu. Tomēr pats svarīgākais ir rūpīgi sagatavoties šai dienai. Un šeit runa ir par aizsardzības krēmu. It īpaši bērna āda var būt ļoti jutīga pret saules stariem. Ilgstoši pavadot saulē, āda var sakarst, un pat palikt sāpīga. Tāpēc obligāti ik pa laikam ir jāieiet ūdenī, lai atveldzētos. Tāpat nepieciešams iegādāties dzeramais ūdens, un censties iztikt bez nekādiem saldumiem, kas var pievilināt kukaiņus.

2. Zoodārza apmeklējums
Uz zoodārzu vajadzētu ik pa laikam doties gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tas ir ne tikai interesants, jo ir redzami daudz savvaļas dzīvnieki, bet arī inteliģents pasākums, jo var iegūt dažādu informāciju par dzīvniekiem mums apkārt. Zoodārzā var vērot dzīvnieku uzvedību, redzēt kā viņi barojas un kā mijiedarbojas viens ar otru. Zoodārzā bērniem ir iespēja uzzināt daudz vairāk par saviem mīļākajiem dzīvniekiem, kurus iepriekš būs redzējuši tikai ilustrētās grāmatās.

3. Kempings
Visa ģimene var ieplānot skaistu brīvdienu plānu kādā no kempingiem. Bieži vien kempingi ir pie ūdenstilpnēm, kas sniedz iespēju atveldzēties siltos laika apstākļos. Tāpat vienmēr ir placis dažādām sporta aktivitātēm; var doties pārgājienos pa apkārtējo teritoriju un vakaros vērot zvaigznes, sēžot pie ugunskura. Īpaši bērniem, kuri dzīvo pilsētā, ik pa laikam ir nepieciešamas izklaides ārpus industriālās vides, pabūt pie dabas. Pilsētā ne visur ir atļauts skraidīt pa zāli, doties peldēt ūdenstilpnēs, kur nu vēl atrasties ārpus mājas ar plikām kājām. Šīs visas iespējas sniedz atpūta pie dabas.

4. Muzeju apmeklējums
Protams, šeit vēlmes ir jāsaskaņo visiem. Bērniem vairāk gribēsies kaut ko aktīvāku un zinātniskāku. Daudzi muzeji šobrīd pārveido savus eksponātus un izstādes tā, lai ir interesanti arī jaunajām paaudzēm. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj ieskatīties vēstures ainās no pavisam cita skata punkta, piemēram, iesaistot kara ainas ar šaušanas simulāciju. Stāvot pie digitalizēta ložmetēja, mēs varam iznīcināt pretinieku nometnes. Tāpat mēs varam ieskatīties nogrimušu kuģu dienasgrāmatā, kā viņi izskatījās pirms katastrofas, kā arī daudz citu veidu interesantas ekspozīcijas. Tas viss padara muzeju apmeklējumus interesantākus visām paaudzēm.

5. Ūdens atrakciju parks
Ģimenei, kurai ļoti patīk pavadīt laiku ūdenī, ūdens atrakciju parks ir vienreizēja izklaides vieta. Šāda atrakciju iespēja piedāvā visa vecuma cilvēkiem savas izklaides: mazākajiem īpaši sekls baseins ar piedomātu tematiku, piemēram, pirātu kuģis, dārgumu sala, tropu dzīvnieki un citi. Pieaugušajiem ir vairākas izvēles dažādu līmeņu slīdkalniņos un asu izjūtu iegūšanai. Piemēram, Līvu akvaparkā Jūrmalā ir iespēja šļūkt divatā pa Lāsēna izveidoto trubu, tāpat arī citās trubās ir iespēja izvēlēties kādu kompanjonu. Tāpat ir iespēja vienkārši peldēt pa baseinu, un bieži vien pat šādos ūdens atrakciju komplektos ir karstas saunas. Lielākajos atrakciju parkos ir iespēja arī iegādāties našķus un dzērienus, jo pēc ūdens izpriecām vēders vienmēr ir tukšs.