Islandes kontrasti

Islande ir pretstatu zeme, kas vien nosaukumā raksturojas kā uguns un ledus zeme. Tajā varam ieraudzīt Eiropas lielākos ledājus, kā arī vienus no aktīvākajiem pasaules vulkāniem. Tā ir arī gaismas un tumsas zeme: vasaras dienas ilgst līdz 24 stundām, un tāpat arī tumsas laiks. Turpretī ziemas laikā diena ilgst tikai pāris stundas. Ja šogad tavs mērķis ir doties un apskatīt šo kontrastiem pilno zemi, tad šeit būs apskats par pašu valsti, kas tajā ir interesants un ievērības cienīgs.

1. Kultūras Islande
Islande ir pēdējā valsts Eiropā, uz kuras apmetās iedzīvotāji. Turklāt, līdz pat šai dienai, šis ir viens no vismazāk apdzīvotais apgabals pasaulē. Uz Islandi sākotnēji pārvācās dzīvot Skandināvijas un Britu salas emigranti jau desmitajā gadsimtā. Sakarā ar tās atrašanās vietu, var teikt, ka kultūra šeit ir daudz atšķirīgāka, kā, piemēram, pašā Eiropā vai Amerikā. Islandes kultūra ir veidojusies salas iekšienē, esot izolētiem no ārējām valstīm. Tradīcijas ir ļoti spēcīgi izteiktas, pastāv ciešas ģimeniskās saites, kā arī saikne ar dabu. Apceļojot šo valsti, var gūt priekšstatu par vietējiem iedzīvotājiem, to kultūru, parašām, nacionālo virtuvi.

2. Mistēriskā Islande
Islande atrodas tieši zem polārā loka, paildzinot dienas un naktis daudz garākas, nekā pie mums. Ziemas ir tumšas, tomēr salīdzinoši mierīgas, bet liela sala, kas spēlē galveno lomu skaistās dabas parādības ieraudzīšanai: Aurora Borealis (ziemeļblāzmas). Islande ir jauna valsts, bet ar senām tradīcijām. Tajā atrodas pasaulē vecākais parlaments, kas būvēts 930. gadā. Šī ēka šobrīd ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

3. Piedzīvojumu Islande
Islande joprojām ir lielā mērā neapdzīvota teritorija, jo vairāk nekā puse tās iedzīvotāji dzīvo tikai galvaspilsētā. Patiesībā, tikai divdesmit minūšu brauciena attālumā no Reikjavīkas, pilsētas dzīve pārvēršas par mierīgu un relaksējošu dabas teritoriju. Iespaidīgas ainavas, sākot ar fjordiem, upēm, vulkāniem. Islandes upes ir ideālas makšķerēšanai, peldēšanai un laivošanai; kalni, vulkāni un ledāji ir lieliski piemēroti pastaigām un ceļojumiem ar kājām, bet sniegotās virsotnes tiek izmantotas kamaniņu braucēju, slēpotāju un snovotāju vajadzībām. Tūristiem ir atvērtas daudzas alas, lai varētu iet izlūka gājienos. Apskalotās pludmales ir paredzētas saules baudīšanai, bet viļņos dienu pavada sērfotāji. Tāpat var veikt džipu braucienu ceļojumu pa neauglīgākajām augstienēm. Lai ko arī tūrists izlemtu darīt, vienmēr vēlams nēsāt līdzi peldkostīmu. Ģeotermiskā enerģija, kas ir zem zemes, tiek izmantota siltu baseinu veidošanā, vairāk nekā 170 publiskajos baseinos visā valstī.

4. Tīrā Islande
Islandiešiem ir viens no augstākajiem dzīves ilgumiem pasaulē. Tam nav galīgs izskaidrojums, tomēr kā viens no iemesliem ir tīra vide, veselīgs uzturs un aktīvs dzīvesveids. Uzturs šeit ir bagāts ar kvalitatīvām izejvielām, bioloģiski audzētu barību, jūras produktiem, kuri ir nozvejoti nepiesārņotā vidē. Arī gaisa kvalitāte Islandē ir ļoti laba, pateicoties Ziemeļatlantijas piejūras klimatam un līdzsvaram starp vējiem. Turklāt, lielākā daļa no elektroenerģijas vajadzībām tiek aizpildīta ar atjaunojamiem enerģijas avotiem. Ģeotermālā enerģija ir daudz tīrāka alternatīva fosilajam kurināmajam, kuru izmanto, lai apsildītu vairāk nekā 90 procentus no Islandes ēkām un baseiniem. Papildus publiskajiem baseiniem, islandieši izbauda dabiskās ģeotermālās lagūnas. Kā populārākā šāda lagūna ir Blue Lagoon un Mývatn Nature Baths. Šajās dabiskajās krātuvēs ir augsts silikātu un minerālu saturs, kas atjauno ādas struktūru. Dzeramā ūdens kvalitāte Islandē ir izcili laba, jo bagātīgās saldūdens upes nāk no kalniem un ledājiem – to kušanas procesā. Faktiski, ir pilnīgi droši šo ūdeni dzert turpat no avota.