Eiropas skaistākā pilsēta ziemas sezonā – Barselona

Ja vien tu nevēlies neko citu kā siltu pludmali un zvilnēt caurām dienām saulē – tad Barselona būs lieliskākais galamērķis, ko apmeklēt tieši ziemas sezonā. Kamēr vasarā Barselonā nav iespējams apgriezties, cilvēku pūļu pārplūdumu dēļ, bet rudenī un pavasarī ir pārsteidzoši mitrs un lietains, tad ziema būs īstākais laiks, kad varam redzēt skaidras zilas debesis un daudz tukšas ielas. Tas ir arī laiks, kad notiek lieli kultūras pasākumi, kā gada notikumu atskaite. Temperatūras ziņā Barselonā ziemā būs siltāks kā pie mums, Latvijā. Reti kad temperatūra ir noslīdējusi zem +5 grādiem pēc Celsija. Parasti ir ievērojami siltāks, pat janvārī.

Santa Eulàlia festivāls
Šis ir viens no liela mēroga festivāliem, kas katru gadu tiek svinēts 12. februārī. Šis pasākums ir veltīts bērniem. Tā laikā ir bezmaksas koncerti, gājieni, uzstāšanās un dažādi semināri vairāku dienu garumā.

Tradicionālais ēdiens
Barselonā ziemas laikā katrs var nobaudīt tradicionālos vietējo iedzīvotāju ēdienus. Viens no garšīgākajiem ēdieniem ir kataloniešu virtuves zupa ar dārzeņiem, gaļu un īpašas formas makaroniem. Tieši sezonas delikatese ir kliņģeri, kas iegremdēti šokolādē. Protams, tradicionālo ēdienu var ēst jebkurā gadalaikā, tomēr pastāv zināma sakritība, kāpēc tieši šie ēdieni ir tik populāri tieši ziemas sezonā. Tāpat kā būtu grūti iedomāties saldējumu ziemā vai štovētus kāpostus vasarā, tāpat arī Barselonā katram ēdien ir piemērotāka sezona.

Laika apstākļi
Kaut arī Barselonā mēz būt aukstākas ziemas, tomēr tik spilgti zilas debesis būtu grūti atrast citā Eiropas pilsētā tieši ziemā. No novembra līdz pat februārim Barselonā mēdz būt ap 12 grādiem pēc Celsija, un, kā minēju iepriekš, reti kad temperatūras stabiņš noslīd līdz 5 grādiem.

Ekskursijas
Viens no iemesliem, kas tik ļoti izceļ Barselonas tūrismu ziemas sezonā – tur nav tūristi. Tas nozīmē, ka visas populārās tūristu apceļošanas vietas, ziemā varēsi izbaudīt bez skaļa tūristu pūļa un garām rindām pie kases. Turklāt, skaistās Ziemassvētku gaismiņas, kas ir izdekorētas visās ielās, piešķir pasakainu burvību pilsētai tumšajā diennakts laikā. Ziemas laikā, galvenais centrālais laukums tiek pārvērsts par 1400 kvadrātkilometru lielu ledus halli.

Ziemassvētki
Lai gan tūristu būs krietni mazāk šajā periodā, tomēr jārēķinās ar vietējiem iedzīvotājiem, kas būs pārpildījuši veikalus, meklējot dāvanas saviem mīļajiem. Vietējiem liels notikums ir svētku atmosfēra, kas tiek radīta pie Barselonas katedrāles notiekošajā svētku tirdziņā. Tas ir lielākais Ziemassvētku tirgus, kas tiek rīkots Barselonā. Papildus simtiem stendu, kas ir pildīti ar dažādiem Ziemassvētku labumiem, pastāv arī daudzas aktivitātes, kurās laipni aicināti visi gribētāji.

Trīs Karaļi
Vēl vien no gaidītākajiem ģimenes notikumiem ir Trīs Karaļu parāde, kas ir pilna ar maģiju, enerģētiku un krāsām. Barselonas centrā pulcējas cilvēki, lai kopīgi dotos šajā maģiskajā gājienā. Gatavojoties šim pasākumam, bērni iepriekš ir sarakstījuši vēstules karaļiem, kuriem cenšas arī nodot, kad dodas gājienā. Šajā gājienā var iepazīt īstu spāņu karstasinīgo garu.

Apmešanās vietas piedāvājumi
Ziemā ir liela izvēle apmesties viesnīcās, hoteļos un hosteļos, kur vien sirds vēlas, turklāt – par zemāku maksu un būt drošam, ka numuriņi būs pieejami. Ņemot vērā, ka cenas būs daudz zemākas kā vasaras tūrisma sezonā, var apsvērt iespēju īrēt apmešanās vietu tieši Barselonas centrā, kas nozīmē, ka būsiet pavisam tuvu visiem lielajiem notikumiem, festivāliem, koncertiem un citām aktivitātēm.