Interesantas lietas lētākas par 20 eiro

Gandrīz katram patīk iepirkties, jo mūsdienu pasaule ir ļoti orientēta uz dažādām precēm un pakalpojumiem. Tāpēc ir grūti nociesties un neiegādāties kaut ko jaunu vai nepapriecāties par lietām. Šeit ir pāris no idejām, ko var iegūt mazāk nekā 20 eiro.

Vīna pudeļu turētājs
Vīna turētāji ir visdažādāko veidu, lai katrs varētu atrast sev atbilstošāko. Amazon.com ir iespējams atrast vīna turētāju vienradža formā. Tas atrodas uz muguras un tur vīnu tā, ka tas izskatās tā, ka to dzer.

Birste spalvu noņemšanai, ko var izmantot arī, lai notīrītu logus
Šis ir labs risinājums tiem, kuriem ir kaķi, lai nebūtu nepieciešams visu laiku lietot putekļu sūcēju un billig lån lav rente. Ir iespējams vienkārši izmantot birsti, lai notīrītu spalvas no paklāja vai dīvāna. Tas pats attiecas arī uz drēbēm. Tāpat birsti var arī iztīrīt un izmantot arī logiem.

Sirds formas saulesbrilles, kas liks jums izskatīties jauki
Tas vairāk atteicas uz sievietēm vai arī vīriešiem, kuri vēlas iegādāties kaut ko jauku savai otrajai pusītei. Sievietes saņem vairāk komplimentu par saulesbrillēm, turklāt arī atsvaidzina izskatu. Man ir vairāk komplimentu par šīm saulesbrillēm, nekā jebkas, kas man jebkad ir nēsāts publiski.

Jauna gulta mājdzīvniekam
Ar šādu pirkumu ir iespējams izvairīties no tā, ka kaķis guļ drēbēs veļas groziņos, jo spalvas noteikti nav no tām patīkamākajām lietām, ar ko saskarties.

Pārnēsājamais USB ārējais akumulators, lai jūsu tālrunis būtu uzlādēts visas dienas garumā
Mūsdienīgi ārējie akumulatori ir ne tikai funkcionāli, bet arī palīdz nezaudēt telefona šarmu. Tādā veidā ir iespējams neuztraukties par tādu aspektu, ka telefonam var nepietikt baterijas, ja pārāk daudz izmantosiet internetu. Tāpat arī vairs nebūs nepieciešamības vienmēr meklēt tuvāko uzlādes punktu.

Trīšanas cimds, kas palīdz jums tīrīt pannas un rīkus
Tīriet bez tīrīšanas līdzekļiem, jo ar šāda veida cimdu ir iespējams ideāli notīrīt visus ikdienā izmantojamos virtuves piederumus (piemēram, Danmarks sms lån rki 24h).

Pēdu šūpuļtīkls, ko jūs varat novietot zem sava galda
Tas ir absolūti vislabākais. Šūpuļtīkls ir ideāls tiem, kuriem ir problēmas ar ceļu locītavām un ir nepieciešams pastāvīgi mainīt sēdēšanas pozu. Tas ir arī lielisks adījumos, ja iepriekšējā naktī nav sanācis izgulēties tik daudz vai tik ērti kā vajadzētu.

Dušas aizskars ar kabatām
Šāds priekšmets ir lielisks tiem, kuriem nav tik daudz vietas vai arī vienmēr sanāk tā, ka vannasistabas izlietne ir pārpildīta ar dažādiem produktiem. Tagad ir iespējams atrast kompromisu, jo vienmēr būs vieta, kur nolikt savus produkts. Tāpat tie būs aizsniedzamā attālumā no vietas, kur ir paredzēts mazgāties. Tā kā aizskars ir caurspīdīgs, ir iespējams arī viegli redzēt kabatu saturu, tāpēc atrast konkrētas lietas bez nepieciešamības zaudēt laiku. Tas ir sevišķi svarīgi pirms darba, jo mēdz gadīties, kad jūs aizguļaties un dušai paliek tikai pāris minūtes, kuras jūs noteikti nevēlaties zaudēt meklējot nepieciešamo.

Šīs ir pāris no lietām, ko katrs var iegādāties, kad vien viņš vai viņa vēlas, līdz ar to vai nu uzlabojot savu ikdienas dzīvi vai vienkārši iepriecinot citus ar kaut ko oriģinālu, neierastu un vienlaikus neiztērējot pārāk lielu summu, kas liek šaubīties par to, vai tas ir tā vērts. Interesantas lietas parasti ir patīkamas, taču ir svarīgi, lai tās būtu noderīgas, savādāk tās tikai uzsūc putekļus un tiek aizmirstas jau pēc kāda īsa laika.

Ģimenes atpūta pie jūras

Vasara jau nav aiz kalniem, tāpēc laicīgi jau varam sākt domāt, uz kuru pludmali mēs varētu doties jau pirmajā atvaļinājuma dienā. Izdomāt tādu izpriecu dienu, lai būtu apmierināti gan vecāki, gan bērni, ne vienmēr ir viegli, taču domāju, ka pludmale ir lieliska alternatīva izklaides vieta, kur būs apmierināti visi. Pirms dodies siltā atpūtas dienā uz pludmali, jāatceras, ka par dažām lietām ir īpaši jāpiedomā.

Uzliec sauļošanās krēmu jau mājā esot
Ir divi iemesli, kāpēc šī darbība ir jāizdara jau mājās:

 1. Sauļošanās krēmam ir jāpaspēj iesūkties ādā, pirms tu esi nonācis pludmalē
 2. Ja dodies ar bērniem uz pludmali, pastāv maza iespējamība, ka spēsi uzklāt krēmu, pirms viņš jau nebūs iegūlies smiltīs, kas šo procesu tikai padarīs grūtāku.

Daudzi no aizsargkrēmiem ir ūdens noturīgie, tāpēc nav ik pēc katras peldes nebūs jāveic smērēšana no jauna. Tāpat, papildus aizsargkrēma uzklāšanai, nepieciešams nodrošināties arī ar saulesbrillēm un cepuri. Šie abi atribūti pasargā acis no saules UV stariem un Веб-сайт, kas faktiski ir ļoti kaitīgi ne tikai ādai, bet arī acīm. Lai acis mūždien nebūtu asarainas un samiegtas, var iegādāties īpaši pie ūdens piemērotas polarizētas saulesbrilles. Tās lieliski noņems atspīdumu, kas nāks no ūdens.

Izbrauciet laicīgi
Zināms, ka saules stari ir paši karstākie, un līdz ar to arī ādai kaitīgākie, ap pusdienas laiku. Tāpēc vēlams, ierasties pludmalē krietni jau pirms šī laika. Rīta stundās arī daudz vieglāk atrast, kur novietot automašīnu, kā arī pludmalē nebūs tik pārbāzta ar tūristiem un citiem atpūtniekiem. Bērni ātri vien piekūst, spēlējoties un skraidot pa pludmali, tāpēc, ja viņiem ir nepieciešama diendusa, varat būt pārliecināti, ka viņi nesaņems spēcīgos saules starus, kamēr guļ.

Parūpējies par personīgo apēnojumu
Bērniem āda ir daudz jutīgāka nekā pieaugušajiem cilvēkiem, tāpēc jāparūpējas par ēnas vietu, kur ik pa laikam atpūsties. Ja nevēlaties iegādāties lielas nojumes un katru reizi veltīt stundu, lai to uzslietu, tad plats saulessargs ir lieliska ēnas vieta. Tas ir viegli pārnēsājams, turklāt arī bez problēmām uzliekams. Bērni var turpināt spēlēties smiltīs, bet nesaņemt spēcīgos saules starus, kā arī smiltis zem šī saulessarga tik ļoti neuzkarsīs, kas padarīs sēdēšanu tajās daudz komfortablāku.

Personīgās rotaļlietas
Bērniem ļoti patīk spēlēties smiltīs kā smilšu kastē pie mājas, tā arī pludmales smiltīs. Ja spēlēšanās notiek turpat pie vecākiem, tad praktiski ne par ko nav jāuztraucas un katrs var atpūsties pēc savas sirds patikas. Bērniem var paņemt no mājās iemīļotākās spēļu mantas no smilšu kastes – spaiņus, lāpstas, formiņas, grābekļus. Protams, ja paši vēlaties, visi kopā varat doties pie krasta un celt smilšu pilis.

Pārtikas ledus kaste
Noteikti iegādājies šo produktu, ja tā vēl nav tavās mājās. Šī atvēsinošā soma palīdzēs uzturēt produktus vēsus kā ledusskapī. Lielā karstumā kāds ir pludmalē, ēdiens ātri vien var sabojāties, dzēriens uzsilt līdz siltas tējas līmenim, nerunājot nemaz par sakusušiem ēdieniem. Saglabā ēdienu konsistenci sākotnējā stāvoklī, lai nav viss jāizmet atkritumu kastē. Tāpat arī atceries neņemt neko saldu, финансовый блог в Казахстане un augļus, kuri ir ļoti sulīgi. Lai gan ir svarīgi uzturēt palielinātu šķidruma daudzumu organismā, it īpaši, kad atrodamies pludmalē – tomēr šādi sulīgi augļi pievilina lapsenes. Lapsenes var lidot virsū saldiem augļiem, ielidot saldā dzērienā. Lapsenes kodiens var būt ļoti bīstams, it īpaši , ja tā tiek norīta un tiek iekosts kakla zonā.

Atvaļinājums martā: kurp man doties?

Ziemassvētki jau ir aiz kalna, ir sācies Jauns gads. Kā tu vēlies iesākt savu gadu? Daudzi cilvēki pieņem dažnedažādas apņemšanās. Kā vien no apņemšanām ir vairāk ceļot. Ja arī tev šāda doma ir ienākusi prātā, tad iesaku apskatīt labākos galamērķus, kurp varētu doties tieši martā – papildus informācija iekš superlaina.com.

1. Vjetnama
Liekas, nav labāks laiks, lai aizceļotu uz šo vietu, kā martā. Šis ir viens no sausākajiem mēnešiem gada laikā, jo tad pazūd lietus gāzes, mitrums samazinās, un parādās siltie saules stari. Marts ir ideāls laiks, lai zvilnētu dienvidu pludmalēs, bet arī tajā pašā laikā paspētu apskatīt arī klinšainos ziemeļu kalnus. Martā vari paspēt ieraudzīt Vjetnamas krāšņāko festivālu Chu Dong Tu, kura laikā cilvēki dodas liela parādē, ar izšūtiem zelta pūķiem un dedzinot aiz sevis vīrakus. Tie ir sajūtu svētki visiem, kuri ir aizmirsuši atpūsties ikdienas steigā.

2. Madride
Madridē martā ir ap 20 grādiem pēc Celsija: parki sāk ziedēt un vietējie dejo pasākumos līdz pat rītausmai. Šis laika apstākļu ziņā ir piemērotāks laiks, lai apmeklētu dažādus tūristu objektus, jo pašā vasaras laikā karstuma grādi ir pārāk spēcīgi. Marts ir daudz maigāks laika apstākļu skatījumā, bet tāpat saglabājot lielisku siltumu. Tu vari apskatīt dažnedažādus dizaineru veikaliņus un pasaules klases mākslas galerijas.

3. Puertoriko
Puertoriko ir lieliska vieta, lai tieši marta mēnesī jau uzsāktu pludmales sezonu. Puertoriko ir Karību sala, kas atrodas divu stundu attālumā no Miami. Pludmales ir daudz tukšākas, nekā tas ir vasaras sezonā. Palmas šajā laikā jau ir sazaļojušas. Šeit sastopams arī lielākais tirdzniecības centrs visā Karību teritorijā.

4. Kanāriju salas
Spānijas skaistās Vidusjūras teritorijā ir Kanāriju salas, kuras gaida savus skatītājus visu gadu. Kad dienas kļūst garākas un saulainākas, kā arī nav tūristu pūļi, tā ir lieliska iespēja, lai apskatītu Tenerifi, Santa Cruz de la Palma un citas salas. Uz salas var apskatīt renesanses laika celtās pilis, kā arī aizmigušu vulkānu, vai vienkārši pagulēt pludmalē, jo Tenerifes dienvidos martā ir līdz pat 20 grādiem.

5. Dienvidāfrika – Safari
Dienvidāfrikā ir 19 nacionālie parki, kurus ir vērts apskatīt ikvienam. Tieši martā vērojams vismazākais tūristu apmeklētāju skaits, tāpēc tas ir lielisks laiks, lai klusi un mierīgi varētu doties ekskursijās pa safari. Šis ir laiks, kad var paslēpties ne tikai no milzu apmeklētāju pieplūduma, bet arī no spēcīgajiem saules stariem. Šajā laikā, laika apstākļi nav tik karsti.

6. Meksika – rietumu krasts
Meksikas Klusā okeāna piekraste ir raksturīga ar siltu klimatu un lieliem okeāna viļņiem. Tieši tāpēc daudzi viļņu mīļotāji dodas uz Meksiku, lai nodarbotos ar sportu. Marts ir fantastisks laiks, lai novērotu vaļus. Vairāk uz dienvidiem ir pludmales pilsēta Puerto Escondido, kur var visu dienu sērfot pa viļņiem,, kā arī aplūkot laikmetīgus mākslas darbus.

7. Filipīnas
Emeraldas arhipelāgs ir ideāla vieta atpūtai pēc garās un aukstās ziemas. Privātas salas kūrorts ar mājiņā, kuras klāj salmu jumti, koraļļu rifu vērošana un neparastu vietējo iedzīvotāju ciematiņu apciemošana – tas viss ir iespējams Filipīnās. Tu vari laiski atpūsties zem kokosriekstu koka, vai doties aktīvās atrakcijās, peldēt kopā ar haizivīm. Vienmēr rosīgā pilsēta Manila, marta sezonā ir nepārspējami mierīga, jo nav tūristu pūļi. Turklāt, lai atpūstos šajā kūrortā, maksas ziņā martā būs daudz izdevīgāk, salīdzinot, piemēram, ar jūlija vai augusta izmaksām.

paldies par attēliem Somijas portālam!

imprumut rapid

Rudens – lielisks laiks, lai atpūstos kempingā

Vai arī tu esi viens no cilvēkiem, kurš domā, ka vislabākais laiks, lai dotos uz kempingu ir tieši karstā vasaras dienā? Silta saule, uzsilis ūdens, daudz aktivitātes.. Tas viss ir iespējams vasarā, taču, vai tie ir vienīgie faktori, kāpēc mēs dodamies uz kempingu? Es jums pateikšu pāris iemeslus, kāpēc rudens tiek uzskatīts par daudz labāku laiku, lai atpūstos pie dabas. Citas manas pārdomas varat izlasīt interneta vietnē www.imprumutacum.ro.

1. Vēsāks laiks
Protams, šeit daudzi siltuma mīļi varētu diskutēt, ka tieši vēsākā laikā nevēlas nakšņot zem zvaigžņotas debess. Tomēr vasarā mēdz būt pārāk karstas dienas, pārāk karsti rīti, kad teltī trūkst gaisa. Vai tādā gadījumā vēsāks rudens rīts nav patīkamāks nekā vasaras? Vienmēr var paņemt siltāku guļammaisu, jo pamosties vēsākā teltī ir daudz komfortablāk, nekā saņemt karstus saules starus jau 5 no rīta. Rudens rīti ir īpaši dzestri un skaidri, kas lieliski sader kopā ar smaržīgu rīta kafiju.

2. Mazāk cilvēki
Vasara ir visbiežākais laiks, kad daudzi cilvēki ņem atvaļinājumu, lai atpūstos pie dabas, un kur visbiežāk tas notiek? Protams, kempingos. Braucot vasarā uz kempingu, ir patiešām liela iespējamība, ka viņš jau būs pārbāzts ar daudz cilvēkiem. Rudens ir laiks, kad bērni dodas skolā, kas nozīmē, ka pastāv mazāka iespējamība, ka darba dienās būs daudz cilvēki. Rudenī, kad cilvēku pūļi ir daudz mazāk, viss kļūst daudz privātāks – tikai tev, tavai ģimenei un draugiem. Atpūta būs daudz mierīgāka un klusāka.

3. Mazāk kukaiņi
Tāpat kā ar cilvēkiem, arī kukaiņi, kas uzbrūk visu cauru dienu vasaras laikā – uz rudeni tie pazūd. Iestājoties aukstākam laikam, daudzi no kukaiņiem paliek neaktīvi. Vasarā to vien gribās, kā ik pa piecām minūtēm kārtīgi sevi appūst ar pret-odu līdzekli, jo liekas, ka visa iedarbība ātri vien pazūd. Rudenī kukaiņi ir faktiski aizmiguši vai ļoti lēni, kas dod iespēju daudz vieglāk izvairīties no tiem. Tu patstāvīgi nesēdēsi lielā ķīmiskā pret-odu līdzekļu mākonī, bet baudīsi patiešām svaigu gaisu visapkārt.

4. Ugunskuri ir daudz noderīgāki
Vasarā mēs kurinām ugunskurus, jo tie vienkārši iederas pie kempinga “lietas”. Tomēr rudenī, kad gaiss ir patiešām aukstāks, uguns lieliski sasilda ķermeni un ir daudz patīkamāk sēdēt tā tuvumā. Ugunskuram rudenī ir daudz lielāka nozīme kā vasarā, jo arī naktis strauji paliek tumšākas, kas nozīmē, ka var tos iekurināt daudz ātrāk.

5. Saldāks miegs
Vasaras laikā, kad cilvēku pūļi ir visapkārt, teltis ir praktiski viena pie otras – ir ļoti grūti atrast kopīgu laiku, kad visi dosies gulēt. Aktīvie jaunieši mēdz izklaidēties visu nakti, turpretī vecākas paaudzes cilvēki vēlas izgulēties. Tātad, kā jau iepriekš minēju – mazāk cilvēki, mazāk atpūtnieku, saldāks miegs, jo apkārt nav liels troksnis un jezga. Tāpat arī vēsāks gaiss nodrošina labāku aizmigšanu, nekā karstās vasaras teltis, kurām nevar taisīt vaļā durvis, jo tad salidos pilns ar odiem.

6. Krāsas
Rudens ir skaistākais no gadalaikiem, ja runājam par krāsām, ko varam redzēt kokos un ainavā. No zeltaini dzeltenām līdz koši sarkanām krāsām var sastapt vienuviet, tāpēc noteikti neaizmirstiet paņemt līdzi arī foto kameru, lai iemūžinātu šos skaistos skatus. Rudenī rītos vērojama skaista migla, bet dienās ir daudz skaidrākas debesis. Tiek uzskatīts, ka rīta miglas vērošana ir ļoti relaksējoša. Tieši tāpēc jāieplāno doties uz kempingu šajā gadalaikā. Rudens laikā kā viena no aktivitātēm var būt pastaiga pa mežu un velšu lasīšana (sēnes, ogas).

imprumut rapid

Ar bērniem uz kempingu – izdzīvošanas rokasgrāmata

Zvaigžņu pilnas naktis, sēdēšana pie ugunskura, zefīru cepšana, pārgājieni, peldēšanās ezerā – jā, tas viss ir iespējams vienā vietā. Un šī brīnumainā vieta ir kempings. Došanās ar bērniem uz kempingu ir traks un drosmīgs solis, kuru ne visi jaunie vecāki vēlas īstenot. Taču, ja iepriekš ir rūpīgi pārdomātas visas nianses, tad ne par ko nevajadzētu uztraukties un kārtīgi izbaudīt savas brīvdienas pie dabas. Lai viss noritētu kā pa diedziņu, šeit būs neliela izdzīvošanas rokasgrāmata, kā plānot un ko darīt brīvdienās kempingā kopā ar savām atvasēm.

Pirms došanās

 • Tas nav teikts pārspīlēti, ka sagatavošanās kempingam ir ļoti svarīga. Ja jūs vēlaties, lai piedzīvojumi svaigā gaisā vairotu bērna pieredzi, kā arī atbilstu viņa prasmju un brieduma līmenim, ir nepieciešama iepriekšēja pētniecība.
 • Iesaistiet savus bērnus plānošanas procesā. Iegūstiet viņu ieguldījumu, izvēloties kempinga vietas, apskatot, ko katra atpūtas vieta spēj piedāvāt (piedāvātās izklaides, ūdens pieejamība, maltītes un citi noderīgi faktori).
 • Izvēlaties to kempingu, kas atbilst visām vēlmēm un prasmēm.
 • Izvēlaties kempingu, kurā ir vairāk prioritārās ērtības, piemēram mājiņas nevis telšu vietas, dušas piekļuve, kafejnīcu tuvums.
 • Veicat vienu izmēģinājuma nakti savā pagalmā. Ļauj savam bērnam saņemt pirmo kempinga garšu, un izjust, kā tas ir – būt vakarā ārā pie ugunskura. Uzzini sava bērna komforta līmeni. Uzzini, kādi ir nepieciešamie priekšmeti (rotaļlietas, īpašs spilvens u.t.t.), lai bērns pēc iespējas ātrāk aizmigtu svešā vietā, lai viņš arī kempingā varētu ātrāk aizmigt.
 • Ļaujiet bērnam palīdzēt sakravāties. Kopīgi sastādiet sarakstu ar nepieciešamākajām precēm, arī pastāstot, kāpēc tās būtu vajadzīgas ņemt līdz.

Kempingā

 • Iesaisti bērnu aktivitātēs, uzreiz jau pēc ierašanās kempingā. Ja esat nobrieduši gulēt teltīs, tad atļauj viņam izvēlēties labāko telts vietu, tomēr palīdzi ar ieteikumiem, lai tā būtu patiešām laba. Sastādiet veicamo darbu žurnālu, lai katram iedalītu attiecīgo pienākumu. Piemēram, palīdzēšanu vakariņu gatavošanā, trauku novākšanā vai uzturot kempinga vietu tīrībā. Tāpat visi kopā varat doties pēc malkas vakara ugunskuram.
 • Izveido un uzstādi nometnes iekšējos kārtības noteikumus. Nosaki robežas, cik tālu drīkst iet, un uz kurām vietām būtu jālūdz atļauja vai jādodas tikai ar vecāku klātbūtni. Bērniem nepieciešams atskaitīties pa savām gaitām.
 • Iesaistieties aktivitātēs. Kad telts vieta ir uzslieta, malka ugunskuram sanesta, ir pienācis laiks, lai uzsāktu kādu aktivitāti, jo tas ir pats galvenais, kāpēc esat ieradušies uz kempingu. Pārgājieni, makšķerēšana, braukšana ar velosipēdu, futbola spēlēšana, peldēšanās – atpūta svaigā dabā ir iespējama ik uz soļa. Varat iesaistīties inteliģentās aktivitātēs, dodoties ar zīmuli un pierakstu kladi augu/dzīvnieku “medībās”. Veiciet sacensības, kurš pirmais atpazīs 10 augus vai 10 kukaiņus. Tādējādi tu pastiprināsi bērnam zināšanas un interesi par dzīvo dabu.
 • Vienmēr esi gatavs plānam B. Lai arī ko rāda laika ziņās, māte daba var būt neparedzama un izspēlēt ļaunu joku tieši brīvdienu sākumā. Slikti laika apstākļi neļaus jums atpūsties pilnvērtīgi pie dabas, tāpēc nav jēga sēdēt un gaidīt, ja nu lietus pēkšņi rimsies. Tā vietā jau laicīgi ir jābūt sagatavotam plānam B – ūdens atrakciju parks, interesants muzeja apmeklējums vai kaut kas cits, lai bērns nebūtu vīlies par lieliskās dienas plānu izjukšanu. Ja lietus ir gaidāms visu nedēļas nogali, tad noteikti neaizmirstiet šīs izklaides un visu ieplānoto, dodieties izbaudīt kempinga burvību uzreiz nākamā iespējamā brīvdienā.

Izklaides visai ģimenei

Laiks, kad atvaļinājums sakrīt gan vecākiem, gan bērniem, ir jāizbauda visiem kopā. Taču, kad beidzot iekrīt šādas dienas, bieži vien ģimenes nevar vienoties, kurp doties. Lai dotos kopā ar ģimeni, kurā ir bērni, jācenšas pielāgot galamērķi tā, lai visiem būtu interesanti un dienas tiek pavadītas jaukā atmosfērā. Tāpēc, lai būtu vieglāk izvēlēties galamērķi, apskaties dažus no piedāvājumiem, kādas būtu labākās izklaides sfēras visai ģimeni.

1. Došanās uz pludmali
Saule, jūra, smiltis – viss, ko varētu vēlēties jaukai un siltai atpūtai. Jūs varat ar bērniem kopā celt smilšu pilis, uzpumpēt matračus un laiski atpūsties uz ūdens, kā arī spēlēt bumbu. Tomēr pats svarīgākais ir rūpīgi sagatavoties šai dienai. Un šeit runa ir par aizsardzības krēmu. It īpaši bērna āda var būt ļoti jutīga pret saules stariem. Ilgstoši pavadot saulē, āda var sakarst, un pat palikt sāpīga. Tāpēc obligāti ik pa laikam ir jāieiet ūdenī, lai atveldzētos. Tāpat nepieciešams iegādāties dzeramais ūdens, un censties iztikt bez nekādiem saldumiem, kas var pievilināt kukaiņus.

2. Zoodārza apmeklējums
Uz zoodārzu vajadzētu ik pa laikam doties gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tas ir ne tikai interesants, jo ir redzami daudz savvaļas dzīvnieki, bet arī inteliģents pasākums, jo var iegūt dažādu informāciju par dzīvniekiem mums apkārt. Zoodārzā var vērot dzīvnieku uzvedību, redzēt kā viņi barojas un kā mijiedarbojas viens ar otru. Zoodārzā bērniem ir iespēja uzzināt daudz vairāk par saviem mīļākajiem dzīvniekiem, kurus iepriekš būs redzējuši tikai ilustrētās grāmatās.

3. Kempings
Visa ģimene var ieplānot skaistu brīvdienu plānu kādā no kempingiem. Bieži vien kempingi ir pie ūdenstilpnēm, kas sniedz iespēju atveldzēties siltos laika apstākļos. Tāpat vienmēr ir placis dažādām sporta aktivitātēm; var doties pārgājienos pa apkārtējo teritoriju un vakaros vērot zvaigznes, sēžot pie ugunskura. Īpaši bērniem, kuri dzīvo pilsētā, ik pa laikam ir nepieciešamas izklaides ārpus industriālās vides, pabūt pie dabas. Pilsētā ne visur ir atļauts skraidīt pa zāli, doties peldēt ūdenstilpnēs, kur nu vēl atrasties ārpus mājas ar plikām kājām. Šīs visas iespējas sniedz atpūta pie dabas.

4. Muzeju apmeklējums
Protams, šeit vēlmes ir jāsaskaņo visiem. Bērniem vairāk gribēsies kaut ko aktīvāku un zinātniskāku. Daudzi muzeji šobrīd pārveido savus eksponātus un izstādes tā, lai ir interesanti arī jaunajām paaudzēm. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj ieskatīties vēstures ainās no pavisam cita skata punkta, piemēram, iesaistot kara ainas ar šaušanas simulāciju. Stāvot pie digitalizēta ložmetēja, mēs varam iznīcināt pretinieku nometnes. Tāpat mēs varam ieskatīties nogrimušu kuģu dienasgrāmatā, kā viņi izskatījās pirms katastrofas, kā arī daudz citu veidu interesantas ekspozīcijas. Tas viss padara muzeju apmeklējumus interesantākus visām paaudzēm.

5. Ūdens atrakciju parks
Ģimenei, kurai ļoti patīk pavadīt laiku ūdenī, ūdens atrakciju parks ir vienreizēja izklaides vieta. Šāda atrakciju iespēja piedāvā visa vecuma cilvēkiem savas izklaides: mazākajiem īpaši sekls baseins ar piedomātu tematiku, piemēram, pirātu kuģis, dārgumu sala, tropu dzīvnieki un citi. Pieaugušajiem ir vairākas izvēles dažādu līmeņu slīdkalniņos un asu izjūtu iegūšanai. Piemēram, Līvu akvaparkā Jūrmalā ir iespēja šļūkt divatā pa Lāsēna izveidoto trubu, tāpat arī citās trubās ir iespēja izvēlēties kādu kompanjonu. Tāpat ir iespēja vienkārši peldēt pa baseinu, un bieži vien pat šādos ūdens atrakciju komplektos ir karstas saunas. Lielākajos atrakciju parkos ir iespēja arī iegādāties našķus un dzērienus, jo pēc ūdens izpriecām vēders vienmēr ir tukšs.

Atpūta svaigā dabā – drošība pirmajā vietā

Vai tu esi plānojis doties brīvdienās atpūsties pie dabas? Neatkarīgi no tā, kurp dosies, vai uz tuvo parku vai tālākā ceļojumā – ir kārtīgi jāsagatavojas. Visefektīvākais veids, kā novērst dažādas neveiksmes, ir pienācīgi sagatavoties, plānojot ārpus mājas aktivitātes. Tev ir jāpārzina solītie laika apstākļi, apkārtnes reljefs, sava ķermeņa spēju robežas, kā arī nepieciešams kaut neliels saprāts, lai nodrošinātu patīkamu braucienu, un neļaut maziem sīkumiem to sabojāt.

Neceļo vienatnē
Ja neskaita publiskas vietas, tad visticamāk tu nevēlētos būt viens, ja notiktu kāda nelaime, jo nebūtu kāds, kas palīdz. Ja dodies uz mazāk apdzīvotu vietu, kur cilvēki reti redzami, tad jābūt ļoti uzmanīgam, jo, nelaimes gadījumā, būs grūti sasniegt palīdzību. Kad dodies uz kādu pārgājienu, veic iepriekšējo plānošanu. Sāc ar laika apstākļu un bīstamības iespēju apskatīšanu. Atstāj rūpīgi sagatavotu aprakstu par ceļojuma datumu, laiku, atgriešanās datumu, mašīnas numura zīmi, un protams pašu apmešanās vietu. Ja vēlies doties uz kādu tālāku teritoriju prom no apdzīvotas vietas, tad četru cilvēku grupa kā minimums būtu nepieciešama, jūsu pašu drošības labad. Tādā veidā, ja viens ir ievainots, tad otrs cilvēks paliek pie viņa, kamēr pārējie divi kopīgi varētu doties meklēt palīdzību.

Esi labā fiziskā sagatavotībā
Ja dodies kopā ar vairākiem cilvēkiem, tad vienmēr ir jāpielāgojas “vājākam” cilvēkam. Nevienam nevajadzētu darīt lietas, kas ir ārpus spēju robežām. Uzstādiet ērtu tempu un necenšaties to pārspēt. Ja tev ir kādas veselības problēmas, kāda slimība, tad pirms došanās pārgājienā, jākonsultējas ar ārstu. Īpaši bīstami šādi pārgājieni var izrādīties cilvēkiem, kuriem ir kādas sirdsdarbības problēmas, jālieto noteiktas recepšu zāles un jāievēro īpaši saudzības pasākumi. Ja dosieties pa maršrutiem, kas novirzās no asfaltētiem ceļiem (piemēram, meža takas), tad iespējams ir nepieciešams senās skautu dienu zināšanas – kompasa nolasīšana, dzīvnieku pēdu atpazīšana, mezglu siešana un daudz kas cits.

Piemērots apģērbs un apavi
Pats galvenais garā pārgājienā ir ērti apavi. Šim gadījumam nav nepieciešams iegādāties jaunāko Nike sporta apavu modeli, bet gan labāk izmantot sen ievalkātus apavus, lai būtu drošs, ka nekas neberzīs un neveidosies tulznas. Ceļojums nebūs tālāk veicams, ja uz katra soļa sāpēs noberztās kājas. Tāpat ir arī ar apģērbu – necenties izmeklēt pašu skaistāko tērpu, jo jāatceras, ka galvenais ir komforts. Ieteicams ir vilkt tik daudz drēbju kārtas, lai ir silti, nevis karsti. Protams, kā saka, labāk ir novilkt kādu lieku drēbju kārtu nost, nekā salt – tomēr jāapzinās, ka ejot raitā solī pastāv maza iespējamība, ka būs auksti. Aktivitāšu laikā ķermenis uzsilst, tāpēc ir daudz siltāk, nekā stāvot uz vietas. Ņemot vērā, ka pārgājiens vai ceļojums nenotiks vienas dienas laikā, būtu labi, ja vēl viens džempera pāris atrastos somā, gadījumā, ja naktī guļammaiss vai sega tik stipri nesilda kā vēlētos, vai pēkšņi uznākusi negaidīta lietus gāze, un tad varētu uzvilkt ko sausu.

Nodrošinies ar nepieciešamo ekipējumu
Nedodies ārpus mājas, neesot pilnībā nodrošinājies dažādiem apstākļiem. Sauļošanās krēms faktiski vienmēr būtu jātur rokas attālumā, pat tad, ja saule nav tik izteikta. Arī ziemas laikā seja ir jāpasargā, un, lai nebūtu jānēsā vairāki krēmi, tad saules aizsardzības krēms šim nolūkam būtu alternatīvs risinājums. Saules laikā obligāti ir nepieciešama arī cepure vai kāda galvassega, kas pasargā galvu no pārkaršanas. Ja rodas saules dūriens, tad ceļojuma laikā steidzami ir jāmeklē ēna un jādzer ūdens. Atkarībā no tā, cik daudz būsi gājis atklātā saulē, var sākties arī stiprs reibonis un galvassāpes. Drošības apsvērumu dēļ vienmēr ir jānēsā līdzi mobilais telefons, lai varētu sazvanīt palīgus. Tāpat no noderīgā ekipējuma būtu jāpiemin nazis, sērkociņi vai šķiltavas, plāksteri un daudz kas cits, attiecīgi no ceļojuma un pārgājiena mērķa, vietas un gadalaika.

Aktivitātes svaigā gaisā

Kamēr daudzi cilvēki izvēlas pavadīt savas brīvdienas vienkārši sēžot pie televizora un baudot klasiskas filmas, ļoti daudzi tomēr meklē iespējas, kā pavadīt dienu svaigā gaisā, stiprinot savu imunitāti un vispārējo veselību. Ir daudz dažādas lietas, ko var darīt un kā pavadīt jautri dienu. Protams, lai atpūstos ārā – viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem ir labi laika apstākļi. Ko darīt, ja apstākļi ir atbilstoši un galīgi negribas sēdēt mājā? Izvēlies vienu no populārākajām aktivitātēm brīvā dabā un dodies izbaudīt dienu.

Makšķerēšana
Dzīvojot blakus kādai ūdenstilpnei, lieliska iespēja ir pavadīt laiku uz ūdens. Turklāt, ja izdosies kaut ko nomakšķerēt, tad arī par vakariņām vairs nebūs jādomā. Tikai jāatceras, ka ir noteiktas makšķerēšanas sezonas, dažviet ir jāiegādājas licence, lai dotos ar laivu uz ezera. Makšķernieki ne vienmēr par mērķi nostāda izvilkt lielo lomu – pašā pamatā ir lieliska laika pavadīšana uz ūdens, jautrā draugu kompānijā.

Pārgājieni
Ja īsti sēdēšana laivā nebūs pati aktīvākā nodarbe, tad noteikti var apdomāt iespēju iet pārgājienā. Galvenais ir atrast pašas ērtākās kurpes un labu maršrutu. Protams – arī izturīgu draugu kompāniju, kuri vēlēsies pavadīt dienu kopā. Pārgājiena ietvaros varat iekļaut gulēšanu teltīs, kempinga izveidošanu, vakariņu taisīšanu uz ugunskura, dziesmu dziedāšana nakts laikā.

Braukšana ar velosipēdiem
Lieliska aktivitāte, ja vēlies aizceļot daudz tālāk par tuvāko parku vai mežu. Tāpat tu vari ņemt līdzi telti un aizmīties kaut kur 30 kilometru tālumā no mājā, skaistas upes krastā un baudīt klusu vakaru. Riteņbraukšana lieliski trenē muskuļus un nostiprina sirdsdarbību, tāpēc tā ir vienlaikus jautra un arī noderīga aktivitāte.

Pludmales
Karstā vasaras laikā nav nekas patīkamāks, kā atrasties pludmalē – tuvu pie jūras, tuvu pie saules un vēja. Tā ir vieta, kur var pavadīt visu dienu, ik pa laikam uzspēlējot volejbola maču, un pārmaiņus ieskriet atvēsināties jūrā. Peldēšana ir viena no veselīgākajām aktivitātēm, kura slaikā tiek nodarbināti daudz ķermeņa muskuļi. Vienīgais, no kā ir jāuzmanās pludmalē ir pārlieku ilga atrašanās karstā saulē, pretējā gadījumā var iegūt ādas apdegumus. Pludmalē ir patīkami atrasties jebkurā diennakts laikā, jo arī naktī īpašās kempinga vietās var uzrīkot ugunskuru un baudīt sāļo jūras gaisu.

Arhitektūras un vēsturisko objektu apskate
Kad tu pēdējo reizi esi devies kādā ekskursijā? Bieži vien mēs dzīvojam blakus interesantām vietām, kuras it kā liekas pašsaprotami veidotas, tomēr daudzi tūristi maksātu lielu naudu, lai ko tādu apskatītu. Izzini savas tuvākās apkaimes arhitektūras objektus un paskaties uz tiem ar pavisam citu skatu. Iztēlojies, kā vecajās pilsdrupās pirms vairākiem tūkstošiem gadu ir dzīvojuši īsti bruņinieki, kas cīnījās par savām mājām. Alas patiesībā ir brīnumainas izcelsmes objekts, ja iedomājamies, kā viņas ir veidojušās.

Sēņošana, ogošana
..vai vienkārši skaista pastaiga pa mežu sniedz daudziem cilvēkiem dziļu relaksāciju. Vai pazīsti tādus cilvēkus, kuri var stundām ilgi pavadīt mežā, bet nedomā par sēņu lasīšanu? Viņi vienkārši pavada laiku, staigājot pa priežu siliem, egļu puduriem un mīkstajām sūnām. Protams, kā balva ir kāda sēne pa ceļam, tomēr daudziem pašas veltes ir mazāk svarīgas kā svaigais gaiss. Mežā nav nepieciešama modernā mūzika, jo visapkārt ir dzirdamas putnu balsis, kā arī kukaiņu sīkšana. Tu esi pilnībā savienots ar dabu. Protams, dodoties uz mežu ir jāatceras atbilstoši apģērbties, jo pastāv iespēja satikties ar dzīvniekiem vai rāpuļiem, kuri var iekost un radīt veselības problēmas.