Ar bērniem uz kempingu – izdzīvošanas rokasgrāmata

Zvaigžņu pilnas naktis, sēdēšana pie ugunskura, zefīru cepšana, pārgājieni, peldēšanās ezerā – jā, tas viss ir iespējams vienā vietā. Un šī brīnumainā vieta ir kempings. Došanās ar bērniem uz kempingu ir traks un drosmīgs solis, kuru ne visi jaunie vecāki vēlas īstenot. Taču, ja iepriekš ir rūpīgi pārdomātas visas nianses, tad ne par ko nevajadzētu uztraukties un kārtīgi izbaudīt savas brīvdienas pie dabas. Lai viss noritētu kā pa diedziņu, šeit būs neliela izdzīvošanas rokasgrāmata, kā plānot un ko darīt brīvdienās kempingā kopā ar savām atvasēm.

Pirms došanās

  • Tas nav teikts pārspīlēti, ka sagatavošanās kempingam ir ļoti svarīga. Ja jūs vēlaties, lai piedzīvojumi svaigā gaisā vairotu bērna pieredzi, kā arī atbilstu viņa prasmju un brieduma līmenim, ir nepieciešama iepriekšēja pētniecība.
  • Iesaistiet savus bērnus plānošanas procesā. Iegūstiet viņu ieguldījumu, izvēloties kempinga vietas, apskatot, ko katra atpūtas vieta spēj piedāvāt (piedāvātās izklaides, ūdens pieejamība, maltītes un citi noderīgi faktori).
  • Izvēlaties to kempingu, kas atbilst visām vēlmēm un prasmēm.
  • Izvēlaties kempingu, kurā ir vairāk prioritārās ērtības, piemēram mājiņas nevis telšu vietas, dušas piekļuve, kafejnīcu tuvums.
  • Veicat vienu izmēģinājuma nakti savā pagalmā. Ļauj savam bērnam saņemt pirmo kempinga garšu, un izjust, kā tas ir – būt vakarā ārā pie ugunskura. Uzzini sava bērna komforta līmeni. Uzzini, kādi ir nepieciešamie priekšmeti (rotaļlietas, īpašs spilvens u.t.t.), lai bērns pēc iespējas ātrāk aizmigtu svešā vietā, lai viņš arī kempingā varētu ātrāk aizmigt.
  • Ļaujiet bērnam palīdzēt sakravāties. Kopīgi sastādiet sarakstu ar nepieciešamākajām precēm, arī pastāstot, kāpēc tās būtu vajadzīgas ņemt līdz.

Kempingā

  • Iesaisti bērnu aktivitātēs, uzreiz jau pēc ierašanās kempingā. Ja esat nobrieduši gulēt teltīs, tad atļauj viņam izvēlēties labāko telts vietu, tomēr palīdzi ar ieteikumiem, lai tā būtu patiešām laba. Sastādiet veicamo darbu žurnālu, lai katram iedalītu attiecīgo pienākumu. Piemēram, palīdzēšanu vakariņu gatavošanā, trauku novākšanā vai uzturot kempinga vietu tīrībā. Tāpat visi kopā varat doties pēc malkas vakara ugunskuram.
  • Izveido un uzstādi nometnes iekšējos kārtības noteikumus. Nosaki robežas, cik tālu drīkst iet, un uz kurām vietām būtu jālūdz atļauja vai jādodas tikai ar vecāku klātbūtni. Bērniem nepieciešams atskaitīties pa savām gaitām.
  • Iesaistieties aktivitātēs. Kad telts vieta ir uzslieta, malka ugunskuram sanesta, ir pienācis laiks, lai uzsāktu kādu aktivitāti, jo tas ir pats galvenais, kāpēc esat ieradušies uz kempingu. Pārgājieni, makšķerēšana, braukšana ar velosipēdu, futbola spēlēšana, peldēšanās – atpūta svaigā dabā ir iespējama ik uz soļa. Varat iesaistīties inteliģentās aktivitātēs, dodoties ar zīmuli un pierakstu kladi augu/dzīvnieku “medībās”. Veiciet sacensības, kurš pirmais atpazīs 10 augus vai 10 kukaiņus. Tādējādi tu pastiprināsi bērnam zināšanas un interesi par dzīvo dabu.
  • Vienmēr esi gatavs plānam B. Lai arī ko rāda laika ziņās, māte daba var būt neparedzama un izspēlēt ļaunu joku tieši brīvdienu sākumā. Slikti laika apstākļi neļaus jums atpūsties pilnvērtīgi pie dabas, tāpēc nav jēga sēdēt un gaidīt, ja nu lietus pēkšņi rimsies. Tā vietā jau laicīgi ir jābūt sagatavotam plānam B – ūdens atrakciju parks, interesants muzeja apmeklējums vai kaut kas cits, lai bērns nebūtu vīlies par lieliskās dienas plānu izjukšanu. Ja lietus ir gaidāms visu nedēļas nogali, tad noteikti neaizmirstiet šīs izklaides un visu ieplānoto, dodieties izbaudīt kempinga burvību uzreiz nākamā iespējamā brīvdienā.