Aktivitātes svaigā gaisā

Kamēr daudzi cilvēki izvēlas pavadīt savas brīvdienas vienkārši sēžot pie televizora un baudot klasiskas filmas, ļoti daudzi tomēr meklē iespējas, kā pavadīt dienu svaigā gaisā, stiprinot savu imunitāti un vispārējo veselību. Ir daudz dažādas lietas, ko var darīt un kā pavadīt jautri dienu. Protams, lai atpūstos ārā – viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem ir labi laika apstākļi. Ko darīt, ja apstākļi ir atbilstoši un galīgi negribas sēdēt mājā? Izvēlies vienu no populārākajām aktivitātēm brīvā dabā un dodies izbaudīt dienu.

Makšķerēšana
Dzīvojot blakus kādai ūdenstilpnei, lieliska iespēja ir pavadīt laiku uz ūdens. Turklāt, ja izdosies kaut ko nomakšķerēt, tad arī par vakariņām vairs nebūs jādomā. Tikai jāatceras, ka ir noteiktas makšķerēšanas sezonas, dažviet ir jāiegādājas licence, lai dotos ar laivu uz ezera. Makšķernieki ne vienmēr par mērķi nostāda izvilkt lielo lomu – pašā pamatā ir lieliska laika pavadīšana uz ūdens, jautrā draugu kompānijā.

Pārgājieni
Ja īsti sēdēšana laivā nebūs pati aktīvākā nodarbe, tad noteikti var apdomāt iespēju iet pārgājienā. Galvenais ir atrast pašas ērtākās kurpes un labu maršrutu. Protams – arī izturīgu draugu kompāniju, kuri vēlēsies pavadīt dienu kopā. Pārgājiena ietvaros varat iekļaut gulēšanu teltīs, kempinga izveidošanu, vakariņu taisīšanu uz ugunskura, dziesmu dziedāšana nakts laikā.

Braukšana ar velosipēdiem
Lieliska aktivitāte, ja vēlies aizceļot daudz tālāk par tuvāko parku vai mežu. Tāpat tu vari ņemt līdzi telti un aizmīties kaut kur 30 kilometru tālumā no mājā, skaistas upes krastā un baudīt klusu vakaru. Riteņbraukšana lieliski trenē muskuļus un nostiprina sirdsdarbību, tāpēc tā ir vienlaikus jautra un arī noderīga aktivitāte.

Pludmales
Karstā vasaras laikā nav nekas patīkamāks, kā atrasties pludmalē – tuvu pie jūras, tuvu pie saules un vēja. Tā ir vieta, kur var pavadīt visu dienu, ik pa laikam uzspēlējot volejbola maču, un pārmaiņus ieskriet atvēsināties jūrā. Peldēšana ir viena no veselīgākajām aktivitātēm, kura slaikā tiek nodarbināti daudz ķermeņa muskuļi. Vienīgais, no kā ir jāuzmanās pludmalē ir pārlieku ilga atrašanās karstā saulē, pretējā gadījumā var iegūt ādas apdegumus. Pludmalē ir patīkami atrasties jebkurā diennakts laikā, jo arī naktī īpašās kempinga vietās var uzrīkot ugunskuru un baudīt sāļo jūras gaisu.

Arhitektūras un vēsturisko objektu apskate
Kad tu pēdējo reizi esi devies kādā ekskursijā? Bieži vien mēs dzīvojam blakus interesantām vietām, kuras it kā liekas pašsaprotami veidotas, tomēr daudzi tūristi maksātu lielu naudu, lai ko tādu apskatītu. Izzini savas tuvākās apkaimes arhitektūras objektus un paskaties uz tiem ar pavisam citu skatu. Iztēlojies, kā vecajās pilsdrupās pirms vairākiem tūkstošiem gadu ir dzīvojuši īsti bruņinieki, kas cīnījās par savām mājām. Alas patiesībā ir brīnumainas izcelsmes objekts, ja iedomājamies, kā viņas ir veidojušās.

Sēņošana, ogošana
..vai vienkārši skaista pastaiga pa mežu sniedz daudziem cilvēkiem dziļu relaksāciju. Vai pazīsti tādus cilvēkus, kuri var stundām ilgi pavadīt mežā, bet nedomā par sēņu lasīšanu? Viņi vienkārši pavada laiku, staigājot pa priežu siliem, egļu puduriem un mīkstajām sūnām. Protams, kā balva ir kāda sēne pa ceļam, tomēr daudziem pašas veltes ir mazāk svarīgas kā svaigais gaiss. Mežā nav nepieciešama modernā mūzika, jo visapkārt ir dzirdamas putnu balsis, kā arī kukaiņu sīkšana. Tu esi pilnībā savienots ar dabu. Protams, dodoties uz mežu ir jāatceras atbilstoši apģērbties, jo pastāv iespēja satikties ar dzīvniekiem vai rāpuļiem, kuri var iekost un radīt veselības problēmas.