8 vietas, ko apskatīt Tenerifē

Tenerife ir lielākā no Kanāriju salām. Tās galvas pilsēta ir Santa Cruz de Tenerife. Sala ir daudzveidīga un dabas ainavu ziņā ļoti krāšņa. Tieši Tenerife ir viena no pieprasītākajām salām, uz kuru katru gadu dodas miljoniem tūristu. Ja arī tavs galamērķis ir doties uz Tenerifi, tad šeit būs 8 lietas, kuras obligāti jāapskata, esot uz salas.

1. Teide Nacionālais parks
Katram tūristam vajadzētu aizbraukt un apskatīt nacionālo parku, kurā atrodas Teide kalns. Teide kalns ir augstākais Spānijas kalns. Parks ir izveidots ar vairākām pastaigu takām, kas dod iespēju apskatīt unikālas ainavas. Kā viena no aizraujošākajām atrakcijām ir brauciens ar vagoniņu, kas ved augšā no stāvlaukuma uz šo Teide kalnu. Diemžēl, pēdējie metri kalna virsotnē nav sasniedzami, jo tā ir daļa no svētās samita vietas un nav atvērta tūristiem. Tomēr arī no tā augstuma, cik tālu ved vagoniņš, var lieliski apskatīt visu Tenerifes panorāmu.

2. Loro Parque
Loro Parque ir zoodārzs, kurā atrodas daudzi savvaļas dzīvnieki. Tas atrodas ārpus Santa Cruz. Šis parks piedāvā apskatīt dažādas dzīvnieku sugas, tomēr lielākais uzsvars ir likts uz papagaiļiem, izceļot vismaz 100 to dažādās sugas. Ir atvērts arī bērniem paredzēts rotaļu laukums, vietējais tirdziņš un dzīvnieku šovs.

3. Gigantiskās klintis
Los Gigantes klintis ir dabas piemineklis, kas piesaista daudz apmeklētājus katru gadu. Klintis paceļas apmēram 500 metrus no paša Atlantijas okeāna krasta. Tūristi, kuri vēlas apskatīt šīs klintis daudz tuvāk, var doties braucienā pa okeānu ar izīrētām laivām. Klintis ir iespējams redzēt arī no vairākiem krast restorāniem un bāriem, kas ir tuvākajā pilsētā.

4. Guimar piramīdas
Guimar piramīdu apmeklētāji var ieraudzīt sešas brīvi stāvošas piramīdas, kas tika celtas 19. gadsimtā. Piramīdas ir nozīmīgas arheoloģisko pētījumu objekti. Tās tuvākajā teritorijā ir veikti vairāki arheoloģiskie izrakumi, kas ir izvietoti muzejā. Tūristi var doties individuāli apskatīt šīs piramīdas, vai pievienoties kādai grupai, un uzzināt vēsturisku informāciju no gida.

5. Puerto de la Cruz botāniskais dārzs
Šis botāniskais dārzs aptver 20000 kvadrātmetru lielu teritoriju, kas atrodas kalnos. Botāniskais dārzs ietver plašas augu kolekcijas no tropu un subtropu augiem, kā ar pašas salas un kontinenta raksturīgākās sugas. Pa dārzu ir izveidotas vairākas pastaigu takas, lai apmeklētāji var doties tematiski izveidotā augu pasaulē.

6. Museo de la Naturaleza y el Hombre
Šajā muzejā, kas atrodas Santa Cruz, ir nozīmīgas relikvijas un eksponāti, kas saistīti ar Kanāriju salām. Muzejā ir liels apjoms ar vietējo iedzīvotāju dzimtu instrumentiem, kokgriezumiem. Tajā ir ieraugāmas arī vairākas unikālas mūmijas. Ekspozīcijas ik pa laikam mainās, sadarbojoties ar citiem muzejiem.

7. Candelaria Bazilika
Bazilika ir lielākā Kandelārijas baznīca, kurp noteikti ceļotājiem vajadzētu apstāties un ielūkoties. Bazilikā ir vērojamas daudz arhitektūras atšķirības, salīdzinot ar citām baznīcām. Interjers ir bagāts ar klasiskiem gleznojumiem un lielu arku. Logu iekšpusē var redzēt apbrīnojamas skulptūras. Ceļotāji, kuri dodas uz Candelaria Baziliku augustā vai februārī, var novērot oficiālu reliģisko gājienu.

8. Playa de Las Teresitas
Playa de Las Teresitas ir mākslīgi izvidotas pludmales, kuras atrodas Atlantijas okeāna krastā. Lai izveidotu šo pludmali, no Sahāras tuksneša tika vestas smiltis. Šī ir vienīgā pludmale visās Kanāriju salās, kur nav vērojama melnā smilts. Apmeklētāji šeit var peldēties okeānā, sauļoties un vērot skaistu ainavu. Pludmalē ir izveidotas vairākas ērtības, piemēram, dušas, pārģērbšanās kabīnes un pārtikas stendi.